brno bratrů

Off-topic, pokec...

Moderátoři: pascal, keba

daveM
Kontaktovat uživatele:

brno bratrů

Příspěvekod daveM » 31. říj 2006 22:36

Bratrské Brno
Kategorie >>Ruzne>> Bratrské Brno

Tak sem začal chodit do školy v Brně, ne že bych nějak zas moc chtěl, ne že by se mi
tam nějak extral líbilo, ani tenle přesun nemá politickej podtext, ba dokonce to není
ani z vychcanosti. Těžko říct čím to je, ale stal se z toho holý a neměnitelný fakt.
Předchozich pár let sem trávil v hlavním městě, dostává se mi tedy možnosti a privilegia
srovnat tydlenc dvě města. Při první důkladnějsí návštěvě Brna jsem byl docela nedůvěřivej
k podezřelýmu chování lidí i děvčat. Kroutil jsem hlavou ještě dva dny, nemohl jsem
příjít na kloub mojemu podezření, že ty lidi musí přece mít něco za lubem. Na přijímačkách
sem si už na tydlenc Brňáky a vůbec jihomoraváky začal dávat bacha (mimo jiný sem vybaven
kapesním nožem značky Swiss a velkou kudlou značky jungle = rambonůž, kterej plní funkci
zálohy v baťohu). Další věc mě zarazila hnedlenc při první návštěvě - sem dost línej člověk,
tak sem se hnedka při výstupu z busu na zastávce Grand hotel zeptal na cestu, kam potřebuju,
pro znalce města to bylo směrem k vile unesko, Tugenhabt nebo jak se menuje. Byla tam nějaká
starší paní ze psem. Letmo sem jí pozdravil a bez okolků sem na ní zkusil otázku kudy kam,
paní stála a koukala na psa jesli jo a nebo jako ještě nee, asi tak po pěti až deseti minutách
se zeptala, jak se tam jako chci dostat. Opětoval sem, že rychle, což je v Brně zásadní chyba,
todle slovo není v Brně radno vypustit z huby. Znovu sem byl otázán, jak se tam chci dostat,
tudíž sem řekl, že když je to daleko tak tramvají nebo trolejbusem. A další chyba - slovu
trolejbus trochu rozuměla, ale jsme příbuzný národ, tudíž se dovtípila, že ten trolejbus je asi
jejich trolejka. Ale se slouvem tramvaj sem narazil, řekl bych až ztroskotal, slovo tramvaj sem
tedy podal jako trambaj a nejen, že mi odmítla porozumět, ale deset minut jsem ji musel křísit z
prahošoku. No nakonec sme se dohodli, jak bývá v Brně zvykem, že mám ject šalinó - takovej
docela podobnej dopravní prostředek jako je česká tramvaj, jen asi funguje na jiným principu.
Dodala, že cesta k vile je docela strastiplná, strnitá ba dokonce prakticky nemožná a zabere
mi minimálně dvě hodiny šalinó. Nu koupil sem si lístek za rozumných 13 kč a s bolavým srdcem
jej štípl. Co mě udivilo až nasralo byl fakt, že po čtyrech až pěti tramvajových zastávkách
řekli moji stanici a lístek sem mohl použít leda v případu ukrutné nouze - tudíž leda na hovno.
Takže dobrá rada, nevěřte brňákům, oni maj všechno strašně daleko, vysvětlení cesty jim zabere
zhruba o deset minut delší dobu, než trvá samotná chůze k cíli. Celkem je sranda lidi v Brně
potřebujou metro, na stopa totiž dojedu z centra nebo od školy za necelých patnáct minut tramvají.
Pozitivem obyvatelů hlavního města příbuzných, až zpřátelených moravských národů je ochota
pomoct a poradit, bohužel kolikráte je těžký se dotyčnýho tázanýho jižana zbavit, někdy to je
úkol nelidskej a nadlidskej.

Vlozeno: 31.10.2006 18:16
Precteno:3
Autor: David Mizera
V Českých Budějovicích by chtěl žít každý..... mimo mě.
Bydlí tam dva Buzí Bobové - paskal a erhy

daveM ICQ 101282033 www.mizici.com dave_mcz@yahoo.com

ps a ghetto je tlustej prasak :)

Respect my authority (Eric Cartman), nakopu vás do koulí.

Arnold Strong

Příspěvekod Arnold Strong » 1. lis 2006 22:58

zajímavý srovnání 8)

rachel

Příspěvekod rachel » 2. lis 2006 8:38

dobrý
nervu váhy, nejedu mrtvoly, či dřepy. jsem plážovej

daveM
Kontaktovat uživatele:

ee

Příspěvekod daveM » 2. lis 2006 21:52

taky me to zabralo 80 km busem na ceste do brna :)
co to mas s fotkou, uz zase tloustnes ?
kurna je tu dobre, do skoly to mam 6 minut pesky
je tam menza jidlo za 19 kc, dneska sem mel 3x
to se pekne sprasim, mel sem uz konecne 83 pres pas ...
sice vaha sla taky dohaje ,ale koncene bricho pryc
neni problem nahodit 90 pres pas :), v mladi sem trpel
takovou hubenitou, az hruza :), vse je pryc :)

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 2. lis 2006 21:54

Ceny hooodně lidový, to by se prasilo... :)

rachel

Příspěvekod rachel » 3. lis 2006 8:40

tak od konce září 3 kila nahoře..........pas přes 90 mám snad os dětsví-krutejch je 105+.......jinak tady je menza taky levná, ale porce malý........prostě jaký si to uděláš, takový to máš..........

daveM
Kontaktovat uživatele:

dalsi cetovani

Příspěvekod daveM » 3. lis 2006 20:51

Z města do města
Kategorie >>Ruzne>> Z města do města

Tak další poznatky z cest po Čechách, jmenovitě cesta zpět Brno - Praha. Zase sem teda pobyl
nějakej ten čas v příjemný alternativě hlavního města. Všechno super, škola taky, ubytování
kousek od školy pěšky, zhruba nějakejch pět minutek, za tři litry ve dvou na koleji v pokoji
dva a půl krát čtyry, neber to. Menza zaslouží pochvalu zejména z důvodu cen jídla - devatenáct
kaček za hlavní jídlo, dvacet šest za výběrový jídlo nebo meníčko. Takže už mě tam paní výdejní
celkem zná, včera sem tam byl hned třikrát, dneska jen dvakrát, V plánu mám překonat českej
rekord v počtu sežraných jídel v menze, kterej sem udělal před 3 rokama na Strahově a to 8 kusů.
Posilka hned ve škole, sice tam není závaží (max 135kilo) pro pana taha a pana dřepa, ale s mojí
posranou plotýnkou mi to teď může bejt jedno. To jen tak na úvod, jak je příjemnej život v Brně.
Takže dneska si to pochoduju na busa do Prahy a při nákupu lísku mi slečna oznámí, že linka už
jezdí jen dva spoje denně, no nasere to, zvlášť když je první den co mrzne, je sníh a pochoduju
si to v polobotkách, mikině s těžkou krosnou na zádech a bez trenek (někdy se dá i zapomenout
vzít do posilky náhradní). Ok, další pokus je namísto 95 kaček za 145 kaček, nasere, ale nedá
se svítit. Dostávám v 14 h lístek s odjezdem ve 12, na otázku copato je naznačeno, že dálnice
je v hajzlu, politici sou v hajzlu, že tam nechaj kamijony a že paní klidně může jít do prdele
a nemusí se tu srát kreténama jako sem já nebo cosi podobnýho. Řekl sem si ajajaj, snad to brzo
přijede, přijelo, tak výborný. Lidi naložili kufry a mistr řidič řekl, že na to sere, že on teda
nikam nepojede. Nakonec po dvou hodinách přešlapování v sandálích v mrazu sme nastoupili do
dalšího busu a čekali na slibovanou zácpu ve vobouch pruzích. No už je tu, nezastavili sme v
příkrým kopci, jak tam bouraj politici nebo co to tam řve ten inženýrek. Sice zmotal kopec s
rovinou, ale Láďa už jede.
Proč to vlastně píšu, nevím, chtěl sem psát vo něčem jiným. To si takle příjdeš a sedneš si
blbě v buse, v letadle, na lodi, v ponorce nebo letadle pro kamikadze a už ti to nikdo nevodpáře.
Nic s tím neuděláš i když chceš, jseš na svým místě a jsi sám sebou nadobro dobrovolně vězněn
proti své vůli, nemůžeš už ani vystoupit, už je s tebou zkrátka ámen, spadla klec. Takže proto
si musíš vyslechnout takovýho dvacetiletýho kluka sedícího s bývalou spolužačkou, dnes studentkou,
Oba můžou mít hlasy, za kerý se za války střílelo, pač by nepříteli odhalili pozice. Tudíž se
dozvíš, jak se věci maj v Egyptě, že ty pyramidy celkem ujdou, káhyra taky není špatná, ale není
už, co bývala, dál kam musíš jít, aby ti nic neuniklo a kde chodit nemáš. Mimo jiný zjistíš, že
letos v dubnu bylo u pyramid 60 stupňů ve stínu, až tě z toho polije horkej pot. Kluka asi nezajímá,
že někerý cestující tam mohli třeba bejt a myslí si vo tom něco jinýho, natož že viděli nějaký
ohořelý autobusy a rozstřílený transportéry.. Taky zjistíš další nezbytný fakta o dalších cizích
krajích a způsobech tamnějších domorodců, až se ti chce požádat o autogram mladýho Holuba.
Jeho spolusedící pak třebas rozebírá mezilidský vztahy, jmenovitě její s ostatníma klukama, až si
řekneš, to je dneska mládež, horší je, že se mezi tu mládež můžeš ještě počítat. To zjištění ti
může navodit nějakou tu chmuru, mráz po zádech, obavy o svět, úvahy o správnosti terorismu. Sám sebe
se tážeš jesli je eště nějaká holka, co by se k tobě mohla hodit. Jehovisti varujou: připozdívá se,
možná se dát k jehovistům, zachvíli se nemusíš chytat. Nebo jako já si nasadit sluchátka s Pračůrat
a spát, vzít noutbuka a článkem si udělat iluzi řůžových brejlí, spát totiž nemůžeš, byť by se ti
udělalo špatně nebo bys měl můru o příchodu pekla. Další řešení je to svýst na pražáky - můžu si říct
\"pražáci\" a snažit se tomu věřit, což se bojím už nejde sani na ty . Dochází baterka tož
šlus.

Vlozeno: 03.11.2006 19:48
Precteno:1
Autor: David Mizera
Hlasu: 0 Hodnoceni(jako ve skole): 0
1 2 3 4 5
Komentare
- Novy Komentar

rachel

Příspěvekod rachel » 3. lis 2006 21:30

tady by měl někdo mít nick fejetonista..........

daveM
Kontaktovat uživatele:

..

Příspěvekod daveM » 3. lis 2006 22:44

no původně to není sem pro mistra, ale posílám to i semka, ať to není úplně ale úplně mrtvý.
Jo a ty abys něco neokomentoval ... to by už muselo být :)))) brzo se
můžeš přihlásit na mistrovství světa v okomentovávání ... máš velkou šanci :))))))

daveM
Kontaktovat uživatele:

šš

Příspěvekod daveM » 3. lis 2006 22:48

zkouška zkouška
kouška
ška
a

rachel

Příspěvekod rachel » 4. lis 2006 12:59

tak kdybys o tom mistrovství slyšel, tak dej vědět, i když nevím, jestli bych zkousnul 2.místo :lol: jinak mrtvý je to tu páč jsem většinově přispívá jen jedna osoba.......jinak v přispívání jsem druhej, tak se taky snaž, ať se to pohne..........

Zpět na “Všehochuť”